دوشنبه 10 آذر 1399
تاریخ انتشار : 23 شهریور 1398 - 11:28:48
برگزاری چهارمین دوره جایزه جهانی «خشت طلایی تهران» در آبانماه
برگزاری چهارمین دوره جایزه جهانی «خشت طلایی تهران» در آبانماه

پایگاه خبری-تحلیلی ایربان- چهارمین دوره جایزه «خشت طلایی تهران» با شعار «ایجاد شهرهایی هوشمند، تاب آور و زیست پذیر برای همه» ۱۱ آبان ماه در برج میلاد برگزار می‌شود،

به گزارش شهرنوشت، 70 درصد از جمعیت ایران و حدود ۶۰ درصد از جمعیت جهان شهرنشین هستند که این موضوع فرصت‌ها و تهدید‌های زیادی را درپی دارد. برای مقابله با تبعات این روند، طراحی و به کارگیری سیاست‌ها و برنامه‌های موثر در سطوح محلی تا بین‌المللی ضروری است؛ موضوع مهمی که جایزه بین‌المللی خشت طلایی به آن می‌پردازد.

امسال چهارمین دوره این جایزه بعد از دو سال وقفه، همزمان با «روز جهانی شهرها» در کنار مجریان برترین پروژه‌های شهری سراسر ایران و جهان برگزار می‌شود. جایزه خشت طلایی تهران، جایزه ای جهانی- محلی برای مدیریت شهری و یک طرح جامع، علمی و غیرانتفاعی است که به طور تخصصی در زمینه معرفی و حمایت از پروژه‌های برتر مدیریت شهری بین‌المللی و تبادل تجارب برتر مدیریت شهری فعالیت می‌کند.

جایزه خشت طلایی تهران توسط شهردار تهران، مدیران شهری و هیات داوران به بهترین پروژه‌ها و تجربیات در شهرها، مناطق و جوامع محلی در سراسر جهان تعلق می‌گیرد و هدف آن به رسمیت شناختن اهمیت دولت‌های محلی و مدیریت شهری در ترویج محیط زیست اجتماعی، اقتصادی، پایداری شهرها، مناطق و پیشبرد زیست شهروندان است.

جایزه امسال در محورهای هفتگانه مدیریت و توسعه شامل تاب آوری، زیست پذیری و توسعه پایدار شهری، مشارکت شهروندان و توسعه فرهنگی و اجتماعی شهر، معماری، شهرسازی، میراث فرهنگی و باز آفرینی شهری، شهر هوشمند و خلاق انسان محور، تامین منابع، سرمایه گذاری، کارآفرینی، اشتغال و اقتصاد شهر، توسعه زیرساخت‌ها، حمل و نقل عمومی و خدمات شهری و ارتقای حکمروایی محلی، برنامه ریزی و مدیریت شهری برگزار می‌شود.

لازم به ذکر است؛ امکان شرکت در جایزه جهانی خشت طلایی تهران برای تمام شهرها، مناطق شهری، دولت‌های محلی از سراسر جهان وجود دارد، البته پروژه ها و تجارب برتر شهری برای ورود به مسابقه جایزه جهانی خشت طلایی تهران، باید دارای شرایط و معیارهایی باشند از جمله اینکه یک پروژه یا تجربه اجرا شده و به پایان رسیده باشد، محل اجرای پروژه یا وقوع تجربه در درون یا حریم شهرها باشد، دارای الگوی تجاری و یا تجربی در یکی از محورهای فراخوان باشد، به طور مستقیم توسط شــهرداری ها و سازمان های محلی و یا با مشارکت موثر آنها توسط بخش‌های خصوصی، عمومی و یا دولتی اجرا شده باشد و از زمان اتمام و یا بهره برداری پروژه نباید بیش از پنج سال گذشته باشد.

همچنین، برای ثبت نام در فراخوان پروژه باید به تایید شــهرداری و یا ســازمان اجرایی مســئول مدیریت شهری در هر شهر رسیده باشد.

به گزارش شهرنوشت، علاقمندان به شرکت در این دوره از جایزه می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت جایزه جهانی خشت طلایی تهران به نشانی http://tehrangoldenadobe.com مراجعه نمایند.

 

نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)