جمعه 01 آذر 1398
تاریخ انتشار : 25 مهر 1398 - 21:15:03
نگاهی به بزرگترین آب‌بند ساحلی جهان در هلند با موضوع تغییرات آب و هوایی

پایگاه خبری- تحلیلی ایربان-  برنامه تغییرات آب و هوایی جدید، به بررسی تحولات اقلیمی در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۹ می‌پردازد.

 

 نگاهی به بزرگترین آب‌بند ساحلی جهان در هلند با موضوع تغییرات آب و هوایی

یورو نیوز نوشت؛ ماه سپتامبر ۲۰۱۹ در مجموع ۰/۵۷ درجه از میانگین دمای این ماه در سالهای ۱۹۸۱ تا ۲۰۱۰ گرمتر بود،‌ تقریبا به اندازهٔ گرمترین سپتامبر در سال ۲۰۱۶. این ماه در اکثر اروپا،‌ ایالات متحده و قطب شمال گرمتر بود، البته نه در همه جا؛ هوای نروژ و سوئد، جنوب غربی روسیه و جمهوری‌های آسیای میانه سردتر از معمول بود.

 

 

مقایسه دمای جهان، در ماه سپتامبر گذشته با میانگین دمای همین ماه در سالهای ۱۹۸۱ تا ۲۰۱۰ میلادی

معمولا سطح یخ‌های شناور قطبی در ماه سپتامبر به پایین‌تر حد خود می‌رسد و ماه گذشته هم استثنا نبود. سپتامبر ۲۰۱۹ رکورد سومین کاهش سطح یخ را ثبت کرد، که روی نقشه با خط آبی نمایش داده شده و خط قرمز هم میانگین پیشین سطح یخ را نشان می‌دهد.

 

همچنین گزارش‌ها نشان می‌دهد آب دریاها سالانه ۳/۶ میلیمتر بالا می‌آید و پیشبینی می‌شود که تا پایان سدهٔ حاضر بیش از یک متر افزایش بیابد و مناطق ساحلی را در خطر قرار دهد. اما هلندی‌ها در زمینهٔ مقابله با هجوم دریا تجربه‌ای طولانی دارند.

 

«مائس لنت کِرینگ»، بزرگترین دیوارهٔ ضدّ مدّ دریایی دنیا، در جنوب هلند قرار دارد. سدی فولادین با ۲۲ متر بلندا که مانند ماشینی عظیم از خاک هلند در برابر هجوم دریا محافظت می‌کند.

 

ژروئن کرامر، یکی از مسئولان این آب‌بند عظیم می‌گوید:‌ «وقت توفان، آب دائما بالا می‌‌آید. اگر بیش از ۳ متر باشد،‌ آنوقت برای روتردام خطرناک خواهد بود، و سد ما بسته می‌شود.»


منبع : یورونیوز/کد خبر : 66357250798
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)