شنبه 03 آبان 1399
تاریخ انتشار : 17 شهریور 1399 - 15:46:28
استفاده از باکتری برای تولید پلاستیک!!

پایگاه خبری- تحلیلی ایربان- محققان دریافتند  برخی از باکتری ها قادر به تولید  ماده شیمیایی به نام  اتیلن هستند که منجر به راه های جدیدی برای تولید پلاستیک بدون استفاده از سوخت های فسیلی می شود. 

استفاده از باکتری برای تولید پلاستیک!!

این مطالعه که در آگوست 2020 در مجله Science منتشر شد نشان می دهد که این باکتری ها گاز اتیلن را به عنوان محصول جانبی از متابولیز گوگرد ایجاد می کنند که برای زنده ماندن به آن ها احتیاج دارد.

 

زمانی که محققان در حال مطالعه باکتری های Rhodospirillum rubrum بودند. متوجه شدند که گاز اتیلن را به عنوان محصول جانبی متابولیزه کننده گوگرد ایجاد می کنند که برای زنده ماندن به آن ها احتیاج دارند.

 

نورث گفت: از اتیلن به طور گسترده ای در صنایع شیمیایی برای ساخت تقریباً همه پلاستیک ها استفاده می شود. این ماده بیش از هر ترکیب آلی دیگری در تولید مورد استفاده قرار می گیرد.

 

در حال حاضر از نفت یا گاز طبیعی برای ایجاد اتیلن استفاده می شود. اما استفاده از آن یک مشکل  فنی وجوددارد که شامل نیاز به اکسیژن به عنوان بخشی از این فرآیند است.

 محقق برجسته اوهایو  گفت: "اکسیژن به علاوه اتیلن مواد منفجره است و این یک مانع بزرگ برای استفاده از آن در تولید است. اما سیستم باکتریایی که ما برای تولید اتیلن کشف کردیم بدون اکسیژن کار می کند و این یک مزیت تکنولوژیکی قابل توجه به ما می دهد."

مترجم: معصومه ریشهری

ویرایش؛ محمد جواد رحمانی

لینک خبر:

https://www.sciencedaily.com/releases/2020/08/200827141303.htm


کد خبر : 73707170699
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)