شنبه 03 آبان 1399
تاریخ انتشار : 06 مهر 1399 - 09:03:44
استفاده 20 درصدی فرودگاه های آمریکا از انرژی خورشیدی

پایگاه خبری- تحلیلی ایربان- دکتر سرنا کیم  از دانشگاه کلرادو دنور، با مطالعه 488 فرودگاه عمومی در ایالات متحده دریافت که 20درصد آن ها طی دهه گذشته از فتوولتائیک خورشیدی (PV) که معمولاً به عنوان صفحه خورشیدی شناخته می شود ، استفاده کرده اند. فتوولتائیک خورشیدی (PV) تبدیل نور به برق با استفاده از مواد نیمه رسانا است.

استفاده 20 درصدی فرودگاه های آمریکا از انرژی خورشیدی

ساینس دیلی نوشت؛ کیم در حالی که ترتیبات سازمانی را به عنوان عاملی که به استقرار PV خورشیدی در فرودگاه کمک می کند ، دریافت که در فرودگاه هایی عمومی، صفحات خورشیدی بیش از فرودگاه های  خاص (مقامات بندر یا فرودگاه) مستقر شده اند. کیم کشف کرد که فرودگاه های فعال در سازمان های حرفه ای به احتمال زیاد صفحات خورشیدی را مستقر می کنند، اما این رابطه منوط به حاکمیت فرودگاه است

به گفته ایشان فرودگاه ها مکانی ایده آل برای مطالعه نحوه تنظیمات نهادی در استقرار انرژی های تجدیدپذیر به دلیل تفاوت های قابل توجه بین فرودگاه های هدف عمومی و خاص فراهم می کنند. بزرگترین تفاوت بین این دو نوع فرودگاه در نحوه انتخاب اعضای هیئت مدیره است. بیش از 80٪ اعضای هیئت مدیره در فرودگا های عمومی  منتخب گروه متخصصان و سایر گرو ه ها  هستند در حالی که تنها 7 درصد اعضای هیئت مدیره فرودگاه های خاص منتخب گروه هستند.

کیم گفت: "اعضای هیئت مدیره فرودگاه ، مدیران و رهبران مدیران و تعامل آنها با سایر متخصصان فرودگاه می تواند باعث انتقال انرژی های تجدیدپذیر در فرودگاه ها شود."

مترجم: معصومه ریشهری

لینک خبر:

https://www.sciencedaily.com/releases/2020/09/200921115552.htm

 

 

 

 

 

 


منبع : ساینس دیلی/کد خبر : 74128060799
نظر خود را ارسال نمائید

نام :
آدرس ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی : *
 
اگر تصویر ناخواناست را کلیک کنید (اینجا)